Strona główna


Aktualizacja z dnia: 04 XII 2016 r.

II Niedziela Adwentu

(04.12 2016 r.)


 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Modlitwą i ofiarami składanymi do puszek po Mszy św. wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ostatnia Msza św. O godz. 16.30.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 zagra, krótki koncert na wyremontowanych organach pan organista Paweł Stanosz z Jastrząbki Nowej.

 3. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 17.00 - Msza święta roratnia. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  Zachęcamy do liczniejszego udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

 4. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek - Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00, której będzie przewodniczył ks. Bp Andrzej Jeż oraz dokona poświęcenia organów po generalnym remoncie oraz domu duszpasterskiego.
   Prosimy, aby Uroczystość Odpustową uświetnili swoją obecnością strażacy i poczty sztandarowe, a my postarajmy się jak najliczniej w niej uczestniczyć zyskując również odpust zupełny.
  • w środę - św. Ambrożego
  • w czwartek - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00.

 5. Spotkania w tym tygodniu:
  • w poniedziałek po Mszy św. - spotkanie ministrantów
  • w środę o godz. 17.00 - DSM
  • w piątek po Mszy św. - spotkanie Grupy Młodzieżowej, ministrantów i lektorów.

 6. W sobotę od godz. 8.00 udamy się z posługą do chorych przed Świętami Bożego Narodzenia. Prosimy o zgłoszenie tych, którzy w ostatnim czasie zaniemogli.

 7. W najbliższych dniach przedstawiciele Rady Parafialnej oraz młodzież będą roznosić po naszych domach opłatki na stół wigilijny, które zostały poświęcone na Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie i złożenie ofiary w miarę swoich możliwości dla tych co pełnią posługę w naszym kościele jako wyraz naszej wdzięczności za ich posługę. Nie tłumaczmy się, że mamy z tamtego roku czy kupimy sobie w supermarkecie, bo tam nie są poświęcone. Postarajmy się, aby one były w każdej naszej rodzinie.

 8. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni i jej otoczenia oraz złożoną ofiarę 150 zł.
  W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Skop, Trzpis, Pycińska, Szrom, Groele.

 9. W zakrystii można nabywać świece wigilijne.

 10. Bóg zapłać za złożone zboże i ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie mieszkańcom Pława i tym, którzy je zebrali: Dariuszowi Dudas, Stanisławowi Piątkowskiemu, Kazimierzowi Zychowi oraz z Borowej Ryszardowi Krawczykowi.

 11. Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej Mariana Szwakopfa i Marka Kuklę , których pogrzeby odbyły się w ubiegłych tygodniach. Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu.