Aktualizacja z dnia: 25 VI 2016 r.

(26.06 2016 r.)

1. Dziś 13 Niedziela Zwykła. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nawiedzającej połączoną ze srebrnym jubileuszem kapłaństwa naszego rodaka ks. Józefa Stali, który będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.30.
    Ostatnia Msza św. o godz. 16.30 połączona ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
    • we wtorek - św. Ireneusza. O godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
    • w środę - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    • W sobotę - święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.

4. W tym tygodniu przypada: I piątek i I sobota miesiąca lipca. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św.

5. W pierwszy piątek Msze św. o godz. 6.30, 15.00 i 18.00.Miłosierdzia Bożego. W tym dniu udamy się także z posługą do chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie tych, którzy w ostatnim czasie zaniemogli.

6. W I sobotę po Mszy św. wieczornej i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o piękno naszego kościoła i złożoną ofiarę 150 zł., a w sobotę na godz. 9.00 prosimy rodziny państwa: Majocha, Lewicki, Moryl, Karkosza, Szyfner.

8. Dziękuję ks. Dziekanowi Jerzemu Borczewskiemu za słowo Boże, które głosił przez cały dzień, ks. Józefowi Stali za sprawowanie sumy odpustowej i przeżywanie w rodzinnej parafii srebrnego jubileuszu kapłaństwa, kapłanom z dekanatu i rodakom. Delegacjom z pocztami sztandarowymi, Ochotniczej Straży Pożarnej z poszczególnych wiosek, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, panu Szczepanowi i Mieczysławowi, ministrantom i lektorom, dzieciom, młodzieży i paniom niosącym feretrony oraz wszystkim parafianom za wspólną modlitwę.

9. Pan Bóg powołał do Siebie z naszej wspólnoty parafialnej Antoninę Żala z Glin Małych, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Jej duszę polećmy miłosierdziu Bożemu.