Aktualizacja z dnia: 25 I 2015 r.

(25.01 2015 r.)

1. Dziś 3 Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym przypada 1 rocznica Święceń Biskupich ks. dra Jana Piotrowskiego i ks. dra Stanisława Salaterskiego. Obejmijmy ich naszą modlitwą. O godz. 16.15 Nieszpory, a po nich ostatnia Msza św.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 17.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek - świętych Tymoteusza i Tytusa
    • we wtorek - bł. Jerzego Matulewicza
    • w środę - św. Tomasza z Akwinu
    • w sobotę - św. Jana Bosko.

4. Młodzież klas III-ich Gimnazjalnych naszej parafii w piątek wyjeżdża autokarem na Rekolekcje przed przyjęciem sakramentu bierzmowania do Domu Rekolekcyjnego w Gródku nad Dunajcem, które poprowadzi ks. Maciej Kucharzyk - saletyn. Wyjazd z parkingu przy kościele w Borowej o godz. 14.00, a powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych. Prosimy, aby młodzież na rekolekcje zabrała: modlitewnik "Błogosławieni", różaniec, notatnik, długopis, pantofle oraz rzeczy osobiste. Nie zabieramy śpiworów, koców czy pościeli. Obejmijmy ich naszą modlitwą, aby jak najlepiej przygotowała się duchowo do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. Z racji zbliżającego się Święta Matki Bożej Gromnicznej spowiedź św. dla niewiast w Glinach Małych w piątek od godz. 15.00, a w Borowej w sobotę od godz. 16.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 zmiana Tajemnic różańcowych.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Promyczka Dobra z płytą o św. Janie Pawle II.

8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość naszego kościoła i złożoną ofiarę 100 zł. W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Działowskich, Działowskich, Drzymałów, Niziołek i Majochów.

9. Od 29 stycznia br. w TVP Kraków i od 30 stycznia br. w TVP ABC (dziecięcy kanał Telewizji Polskiej) przez kolejnych 13 tygodni w każdy czwartek o godz. 19.05 (w TVP Kraków) i w każdy piątek o godz. 15.40 (w TVP ABC) będzie można oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych z serii "AUREOLA - od Stanisława do Karola". Filmy zostały zrealizowane przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK i TVP Kraków.

10. Trwa okres dokonywania rozliczeń podatkowych, dlatego Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele przez nią realizowane.
    Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.
    Informujemy równocześnie, że na stronach internetowych Caritas, diecezji i RDN znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
    Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %.