Aktualizacja z dnia: 23 VIII 2014 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

(25 VIII - 31 VIII 2014 r.)

1. Dziś po Mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka do puszek na poszkodowanych przez wichury i nawałnice.

2. Ostatnia Msza święta dzisiaj o godz. 16.30, a w dni powszednie tygodnia o godz. 6.30 rano i o godz. 18.00 wieczorem.

3. Wyrażamy wdzięczność kapłanom księdzu Rafałowi i Mariuszowi za wieloletnią posługę w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowych placówkach.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- wtorek - uroczystość NMP Częstochowskiej,
- środa - św. Moniki,
- czwartek - św. Augustyna, bpa i dokt. Kościoła,
- piątek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

5. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Mati Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Jutro wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy o godz. 7.30 z parkingu przy kościele.

7. W piątek spowiedź święta dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00.

8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o porządek i wystrój naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Trela, Karkoszka, Sapała, Piotrowski i Pogoda.

9. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2014/2015 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borowej zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym - 3,4,5,6 latków zapisanych do oddziałów przedszkolnych na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 29 sierpnia, to jest w najbliższy piątek o godz. 18.00 w głównym budynku Szkoły Podstawowej.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Glinach Małych. Msze święte o godz. 8.45 i 11.30 suma odpustowa.

11. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną i wiarę przez czytanie prasy katolickiej. Wychodząc z kościoła możemy kupić Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy: "Franciszek w Korei - podsumowanie papieskiej pielgrzymki", "Co dzieje się w oblężonym Doniecku? - rozmowa z ks. Mikołajem Pileckim". Jako dodatek jest płyta z pierwszą częścią "Dzienniczka" św. s. Faustyny.

12. Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej powołał do wieczności śp. Stefanię Miłoś z Borowej i Józefę Tomaszek z Sadkowej Góry, której pogrzeb odbędzie się jutro - wyprowadzenie z kaplicy o godz. 14.30, a następnie w koœciele różaniec i Msza œwięta. Polećmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia.