Aktualizacja z dnia: 24 IV 2017 r.

2 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego

(23.04 2017 r.)

1. Msze święte w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski
    • we wtorek - święto św. Marka, Ewangelisty
    • w sobotę - święto św. Katarzyny, patronki Europy

3. We wtorek z racji św. Marka o godz. 18.00 tradycyjna procesja błagalna ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych wokół kościoła, w czasie której będziemy prosić o szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk i nieszczęść. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież z klas I i II Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich Mszach św. będzie głosił ks. Prałat Andrzej Rams - kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin z Chorzelowa przygotowując nas do Jej koronacji. Będzie też można złożyć ofiary - cegiełki na korony.

6. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę 120 zł. W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Gazda, Ćwięka, Stępień, Działo, Hasek.
    Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej w tym roku za założoną ofiarę 800 zł. Zakupiono za nią 6 ornatów fioletowych. Dziękujemy rodzicom młodzieży z klas II Gimnazjum za rozebranie ciemnicy i grobu.

7. Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej Zofię Mieszkowską z Orłowa, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu oraz Leszka Szwakopfa z Orłowa, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wyprowadzenie z kaplicy o godz. 14.45, a następnie w kościele różaniec i Msza św. Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu.