Aktualizacja z dnia: 21 X 2014 r.

(19.10 2014 r.)

1. Dziś 29 Niedziela Zwykła - Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misje święte.
    O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe, a po nim ostatnia Msza św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 6.30 i 18.00.

3. W liturgii Kościoła wspominamy:
    - w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Kantego
    - we wtorek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię
    - w środę - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
    - w sobotę - wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej wspólnej modlitwy różańcowej.

5. Spotkania grup w parafii:
    - we wtorek na Mszy św. wieczornej spotkanie dla klasy V ze Szkoły Podstawowej z Borowej,
    - w środę na Mszy św. wieczornej spotkanie dla klasy VI a ze Szkoły Podstawowej z Borowej i Ujścia,
    - w czwartek na Mszy św. wieczornej spotkanie dla klasy VI b ze Szkoły Podstawowej z Borowej,
    - w piątek o godz. 17.00 spotkanie dla wszystkich lektorów
    - w piątek na Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży z Gimnazjum, z klasy I, II i III uczącej się w Mielcu, a po różańcu spotkanie grupy młodzieżowej,
    - w sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM przy kościele.

6. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o porządek i wystrój naszej świątyni. W sobotę rano prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Chorzępa, Tomaszek, Świszcz, Dziewit, Szeliga.

7. Dziękujemy tym, którzy złożyli zboże i ofiary na Seminarium Duchowne z Sadkowej Góry oraz tym, którzy zajęli się zbiórką - panom: Marianowi Gnida, Adamowi Drożdż, Markowi Małek i Zdzisławowi Smoleń.

8. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych w sobotę od godz. 10.00 sprzątanie cmentarza i jego otoczenia. Prosimy przynieść podkaszarki, grabie oraz przyjechać ciągnikiem z przyczepą. Sprzątając swoje groby prosimy o wykoszenie też trawy przy ogrodzeniu oraz opuszczonych grobach.
    Tradycją lat ubiegłych prosimy, aby do sprzątania włączyła się również młodzież klas III-ich Gimnazjum wraz z rodzicami.
    Przypominamy równocześnie, że cmentarz to nie miejsce towarzyskich spotkań, ale miejsce modlitwy za zmarłych i zadumy nad naszym życiem. Zabieranie kwiatów czy zniczy z nie swoich grobów jest grzechem kradzieży i nie wystarczy się z niego wyspowiadać, ale trzeba jeszcze to zło naprawić.
    W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała znicze przy cmentarzu. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne w parafii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy o beatyfikowanym dzisiaj w Rzymie papieżu Pawle VI, o nowennie pompejańskiej i jak ją odmawiać; Świat Misyjny i Misje Dzisiaj poświęcone pracy misjonarzy i krajom misyjnym; Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
    Zachęcamy dzisiaj do nabywania czasopism misyjnych i kalendarzy misyjnych, aby w ten sposób wspomóc misje święte i pracujących tam misjonarzy.