Aktualizacja z dnia: 21 III 2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

(19.03 2017 r.)

1. 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30, a po nich ostatnia Msza święta.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i wieczorna o godz. 18.00, a więc godzinę później.

3. W tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek - Uroczystość św. Józefa. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, a wśród nich ks. Prałatowi Józefowi Mrozowi życzymy dużo zdrowia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiego życia.
    • w sobotę - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Obchody diecezjalne będą miały miejsce w Chorzelowie o godz. 10.00. Kustosz Sanktuarium zaprasza do Matki Bożej Królowej Rodzin - rodziny i wszystkich, którym na sercu leży ratowanie dzieci nienarodzonych.

4. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę o godz. 17.00 spotkanie DSM, a o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek o godz. 15.00 i 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7. W sobotę na godz. 8.30 prosimy do prac przy porządkowaniu terenu pod nowe ogrodzenie przy plebanii i domu duszpasterskim - strażaków oraz chętnych mężczyzn z poszczególnych wiosek. Tych prac jest sporo i dlatego każde ręce będą mile widziane, a w ten sposób również wypełniamy piąte przykazanie kościelne - troszczę się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

8. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożoną ofiarę 150 zł. W sobotę na godz. 9.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Walas, Walas, Leśniak, Lewicka, Zych.