Aktualizacja z dnia: 25 VI 2017 r.

(25.06 2017 r.)

1. Dziś 12 Niedziela Zwykła. Ostatnia Msza św. o godz. 16.30, a wcześniej śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
    • we wtorek - Najświętszą Maryję Pannę Nieustającą Pomoc.
      O godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
    • w środę - św. Ireneusza. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    • w czwartek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
      Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego. O godz. 16.00 zbiórka ministrantów i lektorów.
    • w sobotę - Niepokalanego Serca NMP. I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się różańcem o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a wśród nich wszystkie Róże Różańcowe bo tylko w sobotę będzie zmiana tajemnic różańcowych.
      Od godz. 8.00 udamy się z posługą do chorych.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nawiedzającej połączoną ze złotym jubileuszem kapłaństwa ks. Prałata Józefa Mroza oraz srebrnym jubileuszem kapłaństwa naszego rodaka ks. Rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie Leszka Rojowskiego. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. bp Leszek Leszkiewicz - bp pomocniczy naszej diecezji. Przez całą niedzielę kazania będzie głosił ks. Janusz Halik z parafii św. Mateusza z Mielca. Obejmijmy czcigodnych jubilatów naszą modlitwą i ofiarujmy za nich komunię św. w dzień odpustu. Z tej racji przez cały tydzień od godz. 17.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi św.

5. Prosimy o liczny udział w sumie odpustowej o godz. 11.30: Delegacje z pocztami sztandarowymi, Ochotniczą Straż Pożarną z poszczególnych wiosek, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów i lektorów, dzieci, młodzież i panie do niesienia feretronów oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy aby podziękować Bogu za dar kapłaństwa czcigodnych jubilatów i prosić przez wstawiennictwo Maryi o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

6. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o piękno naszego kościoła. W sobotę na godz. 9.00 prosimy większą liczbę rodzin ze względu na odpust: Czech, Maćkowski, Kaczmarczyk, Miłoś, Miłoś, Piątkowski, Krawczyk.

7. Pan Bóg powołał do Siebie Michalinę Pazdyk z Pława i Alojzego Pereta z Sadkowej Góry, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu.