Aktualizacja z dnia: 23 XI 2014 r.

XXXIV Niedziela Zwykła
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

(23.11 2014 r.)

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 16.00 Różaniec z wypominkami z Sadkowej Góry, a po nim ostatnia Msza św. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 17.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną będziemy odmawiać różaniec w intencji dusz wypominanych wg porządku:

• poniedziałek - Gliny Wielkie,
    • wtorek - Gizowa i Ujście,
    • środa i czwartek - Borowa,
    • piątek i sobota - Borowa - Błonie.

3. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - świętych męczenników Andrzeja i Towarzyszy.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czasem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Dlatego jest on czasem świętego i radosnego oczekiwania.

5. W piątek przypada piąta rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Naszą modlitwą wspierajmy Księdza Biskupa w prowadzeniu wiernych naszej diecezji do Boga.

6. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni i dekorację kwiatami oraz złożoną ofiarę 40 zł., a w sobotę rano prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Szymczyk, Szymczyk, Zieliński, Piątkowski i Serafiński. Przez cały czas Adwentu nie zdobimy ołtarzy kwiatami.

7. Bóg zapłać za złożone zboże i ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie - mieszkańcom Pława i tym, którzy je zebrali: Miłoś Maria, Piątkowski Stanisław, Zych Kazimierz i Miłoś Czesław oraz mieszkańcom Glin Małych i tym, którzy je zebrali.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego z kalendarzem ściennym oraz Małego Gościa Niedzielnego z lampionem do sklejenia i kartką z życzeniami świątecznymi. W zakrystii można nabywać płyty DVD z naszych uroczystości.

9. Pan Bóg powołał do Siebie : Marię Śliwa, Bogusławę Sanecką i Anetę Baltyzar z Borowej oraz Danutę Rogóż z Sadkowej Góry. Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu.