Aktualizacja z dnia: 18 VII 2016 r.

(17.07 2016 r.)

1. Dziś 16 Niedziela Zwykła. Ostatnia Msza św. o godz. 16.30, przed którą śpiewamy Nieszpory.

2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek - św. Szymona z Lipnicy
    • w środę - bł. Czesława
    • w piątek - święto św. Marii Magdaleny
    • w sobotę - święto św. Brygidy, Patronki Europy

4. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie pojazdów mechanicznych.

7. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o piękno naszego kościoła, a w sobotę na godz. 9.00 prosimy rodziny państwa: Wójtowicz, Stachura, Trzpis, Wójtowicz, Kwiatkowski.

8. W najbliższym tygodniu do naszego regiony przybędzie młodzież na Światowe Dni Młodzieży w ramach tygodnia misyjnego. W czwartek młodzież uda się w pielgrzymce ze Smoczki do Chorzelowa, w sobotę na godz. 9.00 przybędzie grupa młodzieży do naszej parafii najpierw do kościoła, następnie do GOKu w Borowej, a o godz. 13.00 wyjazd do Starego Sącza by przy ołtarzu papieskim świętować z całą diecezją. Zapraszamy na te spotkania naszą młodzież. Będzie autobus zarówno w czwartek jak i w sobotę. Prosimy o zgłoszenie się chętnych w zakrystii lub kancelarii.

9. We wtorek przeszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski pochodzący z naszej tarnowskiej diecezji. W latach 2002-2009 pełnił urząd Biskupa Radomskiego i zachował tytuł Biskup Radomski - Senior. Aktualnie Ksiądz Arcybiskup pełnił urząd Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia w Watykanie.
    Uroczystości pogrzebowe w diecezji tarnowskiej odbędą się w niedzielę 17 lipca. W Mędrzechowie, rodzinnej parafii Zmarłego, o 15.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kowalczyka, która będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska. Następnie trumna z ciałem zostanie przewieziona do rodzinnej miejscowości w Kupieninie. Tam liturgii przewodniczył będzie metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
    W Radomiu Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek i we wtorek. Jego duszę polećmy miłosierdziu Bożemu.