Strona główna


Aktualizacja z dnia: 14 XII 2014 r.

III Niedziela Adwentu

(14.12 2014 r.)


 1. Dziś III Niedziela Adwentu. Rozpoczynając kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, pamiętajmy w naszych modlitwach o matkach oczekujących potomstwa oraz o naszych rodzinach, aby były prawdziwymi ogniskami miłości. Zachęcamy do praktykowania wspólnej modlitwy rodzinnej.
  Ostatnia Msza św. o godz. 16.30.

 2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 6.30 i 17.00 - Msza święta roratnia. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do liczniejszego udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

 3. We wtorek w czasie Mszy św. rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

 4. W najbliższy czwartek w naszej parafii odbędzie się spowiedź parafialna przed Świętami Bożego Narodzenia.
  W Borowej wg następującego porządku:
  • godz. 8.00 - Msza św.
  • godz. 8.30 - 10.00 - spowiedź św.
  • godz. 10.00 - 10.30 - przerwa w spowiedzi
  • godz. 10.30 - 12.00 - spowiedź św.
  • godz. 12.00 - 14.00 - przerwa w spowiedzi
  • godz. 14.00 - 15.30 - spowiedź św.
  • godz. 15.30 - 16.00 - przerwa w spowiedzi
  • godz. 16.00 - 17.00 - spowiedź św.
  • godz. 17.00 - Msza św. roratnia, na której do grona.
  W Glinach Małych od godz. 14.00 do 16.00.
  Prosimy, aby wszyscy parafianie w miarę swoich możliwości skorzystali z Sakramentu Pokuty w tym dniu i nie odkładali spowiedzi na późniejsze dni.

 5. Spotkania w tym tygodniu:
  • w piątek - po Mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej.
  • w sobotę o godz. 10.00 - spotkanie DSM.

 6. Składka w przyszłą niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na spłatę ogrodzenia kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnim miesiącu.

 7. Sakrament chrztu świętego w tym miesiącu będzie udzielany podczas Mszy św. w Święto św. Szczepana o godz. 13.00.

 8. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o piękno naszej świątyni i złożoną ofiarę 110 zł. W sobotę prosimy, aby kościół posprzątali rodzice dzieci klas drugich, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

 9. Dziękujemy za złożone zboże i ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie - mieszkańcom Gizowej i tym, którzy je zebrali: Władysławowi Kliś, Grzegorzowi Krzyżek, Kamilowi Trzpis i Władysławowi Baradziej.

 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra, w którym znajduje się lampion. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie przy kościele rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym rodzinom.

 11. U ministrantów i w zakrystii zachęcamy do nabywania świec wigilijnych. Niech będzie ona na stole wigilijnym w każdym naszym domu, a w wigilię czy drugi dzień świąt zanieśmy je na groby naszych zmarłych. W zakrystii można nabyć jeszcze opłatki na stół wigilijny.

 12. Pan Bóg powołał do Siebie : Klemensa Strycharza z Glin Wielkich i Adama Stachurę pochodzącego z Glin Małych. Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu.