Aktualizacja z dnia: 30 IX 2014 r.

(28.09 2014 r.)

1. Dziś 26 Niedziela Zwykła. Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość.

2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 6.30 i 18.00

3. W liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek - święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

- we wtorek - wspomnienie św. Hieronima

- w środę - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- w czwartek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

- w sobotę - wspomnienie św. Franciszka

Wszystkim solenizantom całego tygodnia, a wśród nich ks. Rafałowi pracującemu w naszej parafii, składamy serdeczne życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów na każdy dzień życia.

4. W środę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. W kościele parafialnym w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w Glinach Małych po Mszy świętej o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie przed Mszą świętą: w Borowej o godz. 16.00, a w Glinach Małych o godz. 14.30. Zapraszamy do tej pięknej wspólnej modlitwy różańcowej: dzieci, młodzież, rodziców i starszych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.

W pierwszy piątek Msze święte: o godz. 6.30, 15.00 i 18.00.
    Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 8.00.

6. Spotkania grup w parafii:

- we wtorek po Mszy św. spotkanie członków Caritas

- w środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej z Borowej i Ujścia wraz z rodzicami.

- w piątek na Mszę św. zapraszamy młodzież z klasy III Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

- W sobotę o godz. 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów.

7. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę po nabożeństwie różańcowym i w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy członków Ochotniczej Straży Pożarnej z poszczególnych wiosek oraz chętnych do porządkowania terenu przy ogrodzeniu kościoła.

9. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu zadbały o porządek i wystrój naszej świątyni. W sobotę na godz. 14.00 prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Smoleń, Żarów, Skóra, Rymanowski i Strzelczyk.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy artykuły o beatyfikowanej pierwszej w historii parze małżeńskiej przez Jana Pawła II; oraz dołączony jest obrazek z modlitwą rodziców za dzieci, Promyczek Dobra z planem lekcji i Mały Gość Niedzielny z obrazkiem, na którym jest modlitwa dzieci za rodziców.

11. W zakrystii można nabywać książkowe kalendarze rolnicze oraz ścienne kalendarze rolnicze i misyjne.