Aktualizacja z dnia: 26 VII 2014 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

(27 VII - 3 VIII 2014 r.)

1. Dzisiaj po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek, które przeznaczone będą na misje w Republice środkowej Afryki, gdzie pracuje ks. Leszek. Po Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ostatnia Msza święta o godz. 16.30.

2. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
- wtorek - św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy,
- czwartek - św. Ignacego Loyoli, prezb., patrona rekolekcji i ćwiczeń duchownych,
- piątek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła.

4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Mati Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Zachęcamy, aby poprzez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie uczynić sierpień miesiącem trzeźwości. W najbliższą sobotę odbędzie się Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. Marsz rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca sierpnia. Msze święte w pierwszy piątek o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi świętej codziennie, pół godziny przed Mszami świętymi. Obowiązkowo do miesięcznej spowiedzi przychodzą dzieci po I Komunii Świętej oraz młodzież klas II i III Gimnazjum.

7. Wyjazd do chorych w najbliższy piątek od godz. 8.00.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę po Mszy świętej wieczornej i w niedzielę o godz. 7.45.

9. Dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o porządek i wystrój naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, aby kościół posprzątały rodziny państwa: Rżany, Trzpis, Kapinos, Pezda i Lichota.

10. Zachęcamy do nabywany i czytania prasy katolickiej. Możemy kupić Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi: "Skąd biorą się kłopoty Kompanii Węglowej?", "Co to jest śmierć mózgu i jak ją się stwierdza?", "Korea oczekuje papieża".

11. 17 sierpnia wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Do uczestnictwa w tych jedynych w swym rodzaju rekolekcjach w drodze w grupie 18 św. Wojciecha można zapisywać się w parafii do 9 sierpnia, jak również na spotkaniu przed pielgrzymkowym w Chorzelowie. Koszt uczestnictwa to 90 zł, a każda następna osoba z rodziny płaci 60 zł, a każde następne dziecko (do VI klasy) tylko 20 zł. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się 10 sierpnia (niedziela) o godz. 16.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie - rozpoczęcie Msza świętą. Zapisy na wyjazd do Tarnowa i powrót z Częstochowy na spotkaniu przed pielgrzymkowym.

12. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy do GOK-u na spotkanie z księdzem misjonarzem - Leszkiem Zielińskim.

13. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Józefę Groele z Orłowa. Jej pogrzeb odbędzie się jutro. Wyprowadzenie z kaplicy pogrzebowej o godz. 13.30, a następnie w kościele różaniec i Msza święta. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego i udanego tygodnia